سایر کاربردهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده
این فناوری ها می توانند در سایر حوزه ها نظیر: آموزش نیروهای نظامی، آموزش دانش آموزان، آموزش های شهروندی نیز مفید واقع شوند.

کاربردهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در آموزش نیروهای نظامی

آموزش نیروهای پلیس نیویورک با استفاده از واقعیت مجازی

با استفاده از واقعیت مجازی نیروهای پلیس را در شرایط ویژه ای قرار می دهند و آنها می توانند بدون هیچگونه ریسکی در آن شرایط اقدام به آزاد سازی گروگان یا دغع خطر مربوطه کنند.

آموزش نیروهای نظامی برای انجام عملیات های تیمی با واقعیت مجازی

در این ویدیو یک شبیه سازی کامل از نحوه انجام یک عملیات نجات گروگان تیمی با استفاده از واقعیت مجازی انجام شده است.

منوی تعاملی با واقعیت افزوده

مشتریان می‌توانند با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود، منوهای تعاملی را مشاهده کرده و اطلاعات بیشتر درباره غذاها و نوشیدنی‌ها بدست آورند. این فناوری می‌تواند شامل نمایش سه‌بعدی غذاها و توضیحات مواد اولیه باشد.

کاربردهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در صنعت سرگرمی

فناوری واقعیت مجازی در پارک ها

شاید به جرات بتوان گفت که در حال حاضر اصلی ترین کاربرد واقعیت مجازی بحث سرگرمی با آن می باشد. قطعاً یکی از اصلی ترین محل های سرگرمی نیز برای همه سنین پارک ها می باشند. می توان با راه اندازی مراکز واقعیت مجازی در پارک ها، تجربیات جذاب و شگفت انگیزی برای کاربران رقم زد.

واقعیت افزوده در موزه‌ها و گالری‌های هنری

با استفاده از واقعیت افزوده، بازدیدکنندگان می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره آثار هنری دریافت کنند، نمایش سه‌بعدی از آثار تاریخی را مشاهده کنند یا حتی در زمان به گذشته سفر کنند و تجربه تاریخی متفاوتی را داشته باشند.

اتاق فرار با استفاده از واقعیت مجازی

اگر تا به امروز تجربه استفاده از اتاق های فرار را داشته اید، پیشنهاد می کنیم حتماً این تجربه را در محیط واقعیت مجازی هم داشته باشید. محیط های خاصی که در دنیای واقعی امکان دسترسی به آنها وجود ندارد، در بستر واقعیت مجازی دسترس پذیر می شوند و می توان نهایت لذت را در این نوع بازی ها تجربه کرد.

کاربردهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در مراکز فرهنگی و آموزشی

آموزش ها و کتاب های تعاملی با واقعیت افزوده

استفاده از واقعیت افزوده در کلاس‌های آموزشی و ورکشاپ‌ها برای ایجاد تجربه‌های یادگیری جذاب‌تر و مؤثرتر.

واقعیت افزوده در موزه‌ها و گالری‌های هنری

با استفاده از واقعیت افزوده، بازدیدکنندگان می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره آثار هنری دریافت کنند، نمایش سه‌بعدی از آثار تاریخی را مشاهده کنند یا حتی در زمان به گذشته سفر کنند و تجربه تاریخی متفاوتی را داشته باشند..

تورهای مجازی با واقعیت افزوده

ارائه تورهای مجازی از مراکز فرهنگی و تاریخی که بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، بدون حضور فیزیکی از این مکان‌ها بازدید کنند.

کاربردهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در ورزش

با واقعیت مجازی به استادیوم بروید!

تماشاگران می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، بازی‌های ورزشی را از زوایای مختلف و به صورت تعاملی تماشا کنند، انگار که در ورزشگاه حضور دارند.

آنالیز ورزشکاران و مسابقات ورزشی با واقعیت افزوده

با استفاده از واقعیت افزوده، مربیان و تحلیلگران ورزشی می‌توانند عملکرد ورزشکاران را در زمان واقعی تحلیل کنند و اطلاعات دقیقی را به آن‌ها ارائه دهند.

شبیه سازی تمرین های ورزشی با واقعیت مجازی

با استفاده از واقعیت مجازی می توان تمرینات ورزشی را شبیه سازی کرد تا علاوه بر بالا بردن آمادگی ورزشکاران این رشته ها، افراد علاقه مند نیز بتوانند به سادگی به آن ورزش خاص دسترسی داشته باشند.

برای ورود به دنیای واقعیت مجازی و گرفتن بهترین نتایج با ما تماس بگیرید.